Paul Mendez in gesprek met Jasper Henderson over Rainbow Milk
06 nov 2020
Het is altijd spannend wanneer er een onbevreesde, bijna volledig nieuwe stem in de literatuur verschijnt. Dat is het geval bij Paul Mendez, van wie de debuutroman Rainbow Milk in Engeland unaniem werd geprezen. Niet onvergelijkbaar met Zadie Smith twintig jaar eerder schrijft Mendez over de smeltkroes die de Engelse samenleving is. Zijn eigen biografie is nauw verweven met zijn werk: Paul Mendez is een zwarte man met een Spaanse naam en Jamaicaanse wortels.
In Rainbow Milk volgen we Jesse, een derde generatie Jamaicaanse immigrant in Engeland. Hij vertrekt aan het begin van de roman uit Wolverhampton en gaat vervolgens, onvermijdelijk, naar Londen. De roman heeft een provocerende, bijna taboedoorbrekende insteek: het gaat over de seksualiteit en promiscuïteit van zwarte mensen en hoe dat onderwerp wordt bekeken door witte mensen. Rainbow Milk is een expliciete roman, vol met allerlei vormen van erotiek. Een sensationeel debuut.
Paul Mendez is een Engelse auteur van Jamaicaanse afkomst. Zijn debuut Rainbow Milk werd door The Observer gekozen als een van de boeken om in 2020 te lezen.





















.png&w=256&q=75)











